SOKOLI RAŠIRILI KRILA POD GORICOM: Kuč načeo, tandem Camaj–Jovetić dotukao Litvance

Fudbalska reprezntacija Crne Gore savladala je večeras Litvaniju u pretposljednjem kolu kvalfikacija za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj, a utakmica na stadionu pod Goricom završena je rezultatom 2:0.

Krenuli su agresivno „hrabri sokoli“ već na samom startu meča, a u prvom minutu posle lijepe asistencije Camaja atraktivno je pokušao Krstović ali je njegov pokušaj zaustavio golman litanske reprezentacije.

Samo dva minuta kasnije Edvin Kuč realizuje lijepu akciju topovskim udarcem sa oko dvadeset metara.

Odlično je odigrao čitavo prvo poluvrijeme kapiten Balkanija, a sa nekoliko požrtvovanih poteza i lijepih dodavanja još jednom potvrdio da je Crna Gora dobila veliko pojačanje u veznom redom.

U prvom poluvremenu vidjeli smo i lijepe kombinacije napadača Krstovića, Jovetića, Osmajića i Camaja.

Redom su se ređali prilike a najveće su propustili krilni napadač mađarske Kišvarde, Driton Camaj kada je posle asistencije Jovetića dosta slabo plasirao loptu i Milutin Osmajić čiji je udarac iskosa sa desetak metara završio iznad prečke.

Crna Gora

U nastavku je pokušao i kapiten Crne Gore koji je bio raspoložen za igru i sa nekoliko poteza podsjetio na najbolja izdanja u svojoj karijeri.

Nagradu za dobru partiju dobio je početkom drugog poluvremena kada je Camaj prebacio loptu preko odrane Litvanaca, a Jovetić je lijepo dočekao i sa ivice šesnaesterca poslao u mrežu i duplirao prednost.

Bila je ovo još jedna odlična kombinacija dvojice fudbalera koij iz meča u meč pokazuju da izrastaju u odličan tandem.

Publiku pod Goricom je u nekoliko navrata prodorima na noge dizao i Marko Vešović koji se vratio posle povrede i pokazao koliko je važan za igru naše reperzentacije na desnoj strani terena.

Ostaje žal zbog ispuštene pobjede Bugarske protiv Mađarske večeras, ali će ekipa Miodraga Radulović posle ovog meča optimistično dočekati i posljednju utakmicu kvalifikacija u Budimpešti protiv Mađarske, koja je večeras obezbijedila plasman.

Utakmica na stadionu „Ferenc Puškaš“ u Budimpešti na programu je u nedjelju od 15 časova.