REPREZENTACIJA ŠPANIJE U POLUFINALU SP: Paraljuelo pogodila za prolazak

Ženska fudbalska reperzentacija Španije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalnoj utakmici posle produžetaka savladala reprezentaciju Holandije.

Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali su fudbalerke Španije imale više šansi za postizanje istog.

U 37. minutu, nakon konsultacije VAR-a poništen je gol Dženifer Ermoso zbog ofsajda, pa je Španija tek u 81. minutu stigla do prednosti pošto je sa bijele tačke bila precizna Mariona Kaldentej.

Nisu se Holanđanke predavale, a produžetke je u prvom minutu sudijske nadoknade izborila Stefani Van der Gragt.

Za mjesto u polufinalu izborila se u 111. minutu Salma Paraljuelo, kada je dobro realizovala asistenciju koju joj je uputila Ermoso.

Španija će u polufinalu igrati sa reprezentacijom Švedske koja je u četvrtfinalu savladala Japan.