Poraz Srbije na "Ernest Hapelu" (VIDEO)

Fudbalska selekcija Srbije izgubila je večeras u Beču od Austrije sa 2:1 u pretposljednjoj provjeri pred Evropsko prvenstvo.

“Orlovima” je ovo treći poraz u posljednjih pet utakmica, a igra izabranika Piksija Stojkovića nije bila baš na zavidnom niopu.

Meč je počeo šokantno za reprezentaciju Srbije.

Već u desetom minutu Vimer je savladao Vanju Milinković-Savića. Strijelac gola odlično je reagovao nakon dodavanja Baumgartnera.

Tri minuta kasnije već je bilo 2:0.

Asistent kod prvog gola, Baumgartner, surovo je kaznio izgubljenu loptu na sredini terena.

Mogla je Srbija da uzvrati u 16. minutu, ali je Tadić promašio zicer.

Odgovor Srbije stigao je ipak u 35. minutu kada je Pavlović bio u pravo vrijeme na pravom mjestu.

Mnogo siromašnije bilo je u nastavku. Srbija je imala terensku incijativu, pritiskala je protivnika, ali ništa nije uspjela da uradi pa se rezultat nije mijanjao.

“Orlovi” će posljednju provjeru uoči Evropskog prvenstva imati protiv Švedske – osmog juna.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!