Od početka godine u Totenhemu se dešavaju velike promjene koje su kulminirale nedavnim odlaskom Danijela Levija, a sve bi moglo da se završi promjenom vlasnika.
Ostrvski tabloidi donose ekskluzivne informacije da je grupa američkih investitora spremila ponudu tešku 5.000.000.000 eura za preuzimanje Totenhema od porodice Luis. Bila bi to najskuplja kupovina kluba u istoriji fudbala.
Levi je bio sinonim Totenhema u 21. vijeku. U upravu je ušao još 2000. godine, da bi uskoro sa poslovnim partnerom Džoom Luisom ušao u vlasničku strukturu kao manjinski vlasnik i postao predsjednik kluba. Vremenom su Luis i Levi kroz zajedničku kompaniju ENIK postali većinski vlasnici sa 86 odsto klupskih dionica. Luisu je pripadalo oko 70, a Leviju oko 30 odsto tog većinskog paketa i tako su funkcionisali dvije i po decenije.
Odlazak Kalenove i dolazak Venkatešama su značili i udar na Levijevu izvršnu moć u klubu. Ipak, odlazak sa čela kluba je malo ko mogao da očekuje. Kada se to desilo, postalo je jasno da porodica Luis ima neke drugačije planove sa Totenhemom. Spekulisalo se još tokom ljeta o dvije ponude za kupovinu kluba koje su odbijene i tada je kluba objavio kratko saopštenje u kojem je poručeno: “Totenhem nije na prodaju”.
🚨 US consortium has launched a world record £4.5BILLION takeover bid for Tottenham.
— HotspurReports. (@hotspurreports) September 25, 2025
They are offering £3.3bn to buy out the entire club from owners ENIC and the Lewis family.
And the proposed new owners are ready to set aside a further £1.2bn for the “player budget” -… pic.twitter.com/5vPLISdxb6
Američki konzorcijum sastavljen od 12 ljudi iz svijeta biznisa je pripremio ponudu i strategiju za ponudu kojom će Luisa staviti na slatke muke. Na čelu konzorcijuma je bivši di-džej Bruklin Irik. Amerikanac rođen u Kolumbusu je u svijet elektronske muzike ušao sa 15 godina, kasnije radio za NASA, a posljednjih godina se obogatio u IT industiriji i na kriptovalitama. Imena njegovih partnera koji učestvuju u ponudi za Totenhem nijesu poznata, ali se spekuliše da su već u vlasničkim strukturama NBA i NFL klubova.
Najskuplja prodaja nekog fudbalskog kluba do sada je bila promjena vlasnika u Čelsiju kada je Roman Abramovič morao da odstupi i kada su Amerikanci na čelu sa Todom Bolijem izdvojili 4.500.000.000 eura da ga naslijede.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.


