Disciplinska komisija UEFA-e saopštila je da je švedski Malme kažnjen sa 110.000 eura zbog ispada navijača na meču protiv Kopenhagena u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.
U saopštenju UEFA se navodi da je švedski klub kažnjen sa ukupno 50.000 evra zbog toga što su navijači palili baklje i zatvorili prolaze tokom utakmice sa Kopenhagenom.
Takođe, Malme je dobio dvogodišnju uslovnu zabranu zatvaranja sjeverne tribine na narednom meču kao domaćin u evropskim klupskim takmičenjima.
UEFA har beslutat att bötfälla Malmö FF efter hemma- och bortamatcherna mot FC Köpenhamn.
— Malmö FF (@Malmo_FF) August 21, 2025
Dessutom riskerar vi ytterligare straff om förseelser upprepas, till exempel kan norra läktaren på Eleda Stadion stängas för publik.
UEFA je navela da su navijači Malme izazvali incidente i na revanš utakmici protiv Kopenhagena, koja je odigrana 12. avgusta u Danskoj. Malme je kažnjen sa 60.000 evra zato što su njegovi navijači ubacivali predmete, lomili stolice i palili baklje na duelu sa Kopenhagenom.
Takođe, švedski klub je dobio dvogodišnju uslovnu zabranu prodaje karata svojim navijačima za sljedeće gostovanje u UEFA takmičenjima.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


