Uprava Liverpula stala iza Slota

Prema informacijama sa kojima raspolaže renomirani britanski Telegraf uprava Liverpula želi da Arne Slot ostane trener kluba i u narednom periodu.

Sve kontra od onog što se danima, mesecima priča kako su Holanđaninu dani odbrojani, kako je Ćabi Alonso već spakovao kofere za povratak na Enfild, samo sada u ulozi trenera.

Sve je to još interesantnije jer stiže dva dana poslije jako lošeg Liverpulovog izdanja u Ligi šampiona i poraza od Pari Sen Žermena u Francuskoj, gdje je i sam Slot rekao da je njegov tim još dobro prošao.

Kako tvrdi Telegraf, u klupskom rukovodstvu postoji konsenzus da bi Slot trebalo da ostane, jer tranzicija iz ere Jirgena Klopa u novu nije nimalo laka. Na slabe igre šampionske ekipe uticali su, kako smatra uprava, tragedija Dioga Žote, kao i neriješeni status zvijezde tima Mohameda Salaha, a onda i Endija Robertsona, koji su najavili odlazak, zbog čega je kapiten Virdžil van Dajk rekao da je ovo kraj jedne ere Liverpula.

Slotu je, navodno, stavljeno do znanja da je i on napravio dosta grešaka u ovoj sezoni, ali vlada mišljenje da je neophodno dopustiti mu četiri prelazna roka, kroz koje bi napravio ekipu po svom ukusu. U poređenju sa Jirgenom Klopom, Njemac je imao pet transfer „pijaca“ prije nego što je osvojio prvi trofej sa crvenima, Ligu šampiona 2019. godine.

Holandski trener ima ugovor sa Liverpulom do kraja sljedeće sezone, a nikakvih poteza na tom planu neće biti dok se ne vidi kako će krenuti naredna sezone. Koju će, kako stvari stoje, Arne Slot makar započeti na Enfildu.

REGISTRUJTE SE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.