Reprezentativac Obale Slonovače Sebastijen Ale napustio je Borusiju Dortmund i potpisao ugovor sa holandskim Utrehtom.
Pomalo iznenađujući trasfer, Ale je bio zvijezda u Borusiji, prelazi, očito je, u manji klub, ali Utreht ima velike ambicije, kako u Holandiji tako u Ligi Evrope, gdje u plej-of rundi kvalifikacija igra sa Zrinjskim.
Ale je stigao u Borusiju 2022. godine i ubrzo po dolasku dijagnostikovan mu je tumor testisa tokom priprema, zbog čega je morao na dvije operacije i hemoterapiju. Na teren se vratio već nakon šest mjeseci.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
U sezoni 2022/23. postigao je devet golova u Bundesligi. Tokom prošle sezone bio je na pozajmicama u španskom Leganesu, a potom u Utrehtu, gdje je u 18 utakmica postigao šest golova i pomogao ekipi da završi četvrta u Erediviziji i izbori kvalifikacije za Ligu Evrope.
“Sebastijen je ispisao posebnu priču ovdje”, izjavio je sportski direktor Dortmunda Sebastijan Kel.
Aler se sada vraća u poznatu sredinu, gdje je prije deset godina započeo karijeru, a novi ugovor sa Utrehtom potpisao je na jednu sezonu.
Pročitajte i ovo: Predrag Drobnjak, dvostruki prvak svijeta!


