Velšani skandirali Crnoj Gori u Kardifu (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Velsa zahvaljujući pobjedi Crne Gore nad Turskom u narednom ciklusu Lige nacija igraće u A diviziji.

Vels je sinoć savladao Island rezultatom 4:1, a slavlje “zmajeva” upotpunio je trijumf naše reprezentacije u Nikšiću (3:1) protiv, do sinoć, lidera grupe selekcije Turske.

Het-trik Nikole Krstovića donio je prve bodove našoj reprezentaciji, a istovremenu obradovao navijače Velsa koji su skandiranjem Crnoj Gori, zahvalili na pomoći, zbog koje će prvi put igrati u A Ligi nacija.

“Od mjesta koji je bio naš cilj da mjesta gdje želimo da budemo, ovo je veliki rezultat koji nam mnogo znači”, rekao je Kreg Belami nakon pobjede nad Islandom.

Na ovom meču Velšani su prvi put od njegovog dolaska morali da se bore za preokret, nakon gola Gudjonsena u osmom minutu.

Bio je ovo i prvi pogodak koji su Velšani primili u Kardifu u ovim kvalifikacijama, a reakcija je stigla brzo pa je već do poluvremenu rezultat bio 2:1 za domaćina.

Pročitajte i ovo: U Segundi prate tradiciju – 2.12!