Gana slavi Kudusa, Južna Koreja uzalud napadala (VIDEO)

U utakmici drugog kola Grupe H, Gana je sa 3:2 savladala reprezentaciju Južne Koreje.

Afrikanci su ovim trijumfom oživjeli nade da mogu do osmine finala, dok je Južna Koreja jednom nogom van turnira.

Južna Koreja je bolje otvorila meč, ali terensku inicijativu nije uspjela da kruniše golom.

Gana je praktično bila nevidljiva sve do 24. minuta, kada je Salisu uspio da pogodi za prednost “crnih zvijezda”.

Vodeći gol Gane šokirao je Sona i ekipu, a Afrikanci su smušenost Južne Koreje kaznili preko Kudusa koji je u 34. minutu postigao pogodak za 2:0.

Dugo je trebalo da se oporavi, a u tome je uspjela da u 58. minutu kada je Gue-Sung Čo smanjio rezultat.

Svega nepuna tri minuta kasnije isti igrač je ponovo pogodio i vratio svoju reprezentaciju u igru.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje Južne Koreje pošto je Kudus u 68. minutu vratio vođstvo svojoj ekipi, a ispostavilo se i pobjedu.