ALEKS MUMBRU: Zadovoljan sam pristupom, ali ne i rezultatom

Trener Valensije Aleks Mumbru govorio je za medije nakon poraza u Kataloniji od Barselone u 9. kolu Evrolige.

Ekipa Valensije upisala je drugi poraz u nizu od ‘komšijskih’ ekipa. Poslije Reala, Barselona je slavila nad ‘slijepim miševima’ rezultatom 74:70.

”Bili smo dobri u mnogim trenucima, ali nam je nedostajalo malo lucidnosti u posljednja tri minuta pred košem protivnika.” rekao je Mumbru.

Trener Valensije izvukao je i nešto pozitivno iz poraza.

”Reakcija u drugoj četvrtini, pošto smo se dobro branili uprkos porazima, dobro se takmičili mnogo dobrih trenutaka na Palau Blaugrani. Zadovoljan sam borbom tima, ali iznerviran porazom. Nijesmo počeli na nivou koji smo željeli, ali smo u drugoj četvrtini poboljšali odbranu i bili dobri u napadu. Posljednje dvije četvrtine su bile iste za oba tima, dobra odbrana. A u poslednja tri minuta bili smo potpuno indolentni u napadu.” naglasio je Mumbru.

Priznao je da su gubici Džareda Harpera i Kasijusa Robertsona itekako primjetni.

”Znali smo da će biti komplikovana nedelja. Prvo protiv Madrida, pa ovdje protiv Barse i završićemo nedjelju u Vitoriji.” zaključio je Aleks Mumbru.