Košarkaš Partizana Aleksej Pokuševski govorio je za medije poslije pobjede u ‘vječitom derbiju’ u 11. kolu Evrolige.
Popularni Poku je bio zadovoljan izdanjem svog tima, koji je prekinuo negativni niz u Evroligi.
”Nije postojala posebna priprema, bio sam dosta uzbuđen i jedva sam čekao da izađem na teren i uživam u atmosferi. Hvala Crvenoj zvezdi što su dozvolili našim navijačima da budu tu, hvala i našim navijačima što su došli. Sigurno da nam to mnogo znači i mislim da smo to pokazali na terenu.” rekao je Aleksej Pokuševski.
BEOGRADSKI PARTIZAN!#KKPartizan #EuroLeague pic.twitter.com/zTKVbnKTeo
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) November 21, 2024
Poručio je da je njegova ekipa odigrala izuzetno pametnu košarku.
”Mislim da smo pametno odigrali utakmicu. Sve što smo trenirali, do kraja smo i odradili – zato smo i pobijedili. Pametno smo koristili faulove, čak u prvom poluvremenu i nijesmo toliko dobro šutirali za tri poena, ali smo postigli 45 poena što je pokazatelj da smo igrali pametno.” istakao je on.
Ovo je sve dio procesa i tek dolazi ono najbolje, smatra Poku.
”Pobjeda sigurno znači, sad slijedi neka pauzica da se odmorimo. Moramo sa boljim majndsetom da nastavimo sezonu. Postoji neki proces koji mora da se desi i da prođe neko određeno vrijeme kako bi se došlo do nekog nivoa i timski i individualno. Presrećan sam što sam tu, što sam igrač Partizana i Željka Obradovića. Osjećam se fenomenalno, jedva čekam sljedeće utakmice i cijelu sezonu.” zaključio je Aleksej Pokuševski.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


