Beograd će biti Fajnal-fora košarkaške Evrolige od 19. do 21. maja u Štrak areni.
Promijenjeni su i termini završnice elitnog takmičenja: u četvrtak, 19. maja na programu su polufinala (18.00 i 21.00).
Dok će meč za treće mjesto biti u subotu od 16.00, a veliko finale od 19.00 časova.
Razlog promjene domaćina, jeste koronavirus, odnosno mjere u Njemačkoj.
“Beograd je u ovom trenutku bio najbolja alternativa Berlinu. Dugujemo veliku zahvalnost Vladi Republike Srbije i Gradu Beogradu. Očekujem da će nam i epidemiološka situaciji dozvoliti da imamo spektakularan turnir”, rekao je direktor Evrolige Đordi Bertomeu.
“Grad Beograd želi da se zahvali Evroligi što nam je ukazao poverenje. Ovo je velika pobeda Beograda, grada sporta, gde se narednog meseca održava Svetsko dvoransko prvenstvo u atletici. Beograd je organizator Fajnal-fora Evrolige bio i 2018, za koji smatramo da je bio najbolje organizovan u istoriji takmičenja. Trudićemo se da ovogodišnji turnir bude još uspešniji“, rekao je zamenik gradonačelnika Beograda, Goran Vesić.
“Organizacija Fajnal-fora nije važna samo za razvoj i afirmaciju košarke is porta, već i za promociju Beograda kao evropsko turističke destinacije. Veoma sam ponosan što mogu da poželim dobrodošlicu svim ljubiteljima košarke koji će u Beogradu prisustvovati ovako važnom događaju. Imaćemo priliku da im pokažemo parvo značenje naše glavne poruke: ‘Posetite Beograd’. Još jednom zahvaljujem evroligašima što su nam ukazali poverenje“, zaključio je Vesić.


