Košarkaši Budućnosti napravili su sjajan posao u regularnom dijelu sezone u ABA ligi, pošto su sa 26 pobjeda i četiri poraza zauzeli prvo mjesto pred plej-of fazu takmičenja.
Sada slijedi težak posao, a protivnik u četvrtfinalu takmičenja je Mega, koju će u nedelju od 21 čas dočekati u Podgorici.
Na konferenciji za medije dan ranije govorili su Kenan Kamenjaš i Flečer Megi, osvrćući se na energiju koja je ekipu do sada gurala ka vrhu.
“Energija i fokus moraju biti na nivou, jer je ovo najbitniji i najljepši dio sezone. Kreću utakmice za trofej. Nemamo pravo na grešku – moramo da pobijedimo. Mega je najmlađa ekipa u ligi, pobijedili su nas u regularnom dijelu. Moramo biti puno čvršći u kontaktu i igrati sa više energije. Imaju dosta visoke igrače na svim pozicijama. Sa dosta kontakta i energije moramo pristupiti tom meču i da na kraju slavimo”, rekao je u najavi centar Budućnosti, Kenan Kamenjaš.
Kamenjaš je još jednom iskoristio priliku da naglasi koliko su hemija i zajedništvo koje krase ekipu važni.
“Zajedništvo je jedan od najbitnijih segmenata, energija i hemija među igračima, da loše trenutke prebrodimo zajedno. Igrači i stručni štab više provode vremena zajedno, nego sa svojim porodicama. Znamo dobre strane saigrača, koji su problemi, kroz sve to prolazimo zajedno. Mislim da nas je zajedništvo krasilo tokom sezone. Nadam se da će tako biti i u plej-ofu i da će se na kraju sve krunisati titulom ABA lige”, poručio je Kamenjaš.
Kamenjaš je u idealnoj petorci ABA lige, Rajt je MVP, a Andrej Žakelj najbolji trener.
“Svakog dana želim da budem sve bolji, da nastavim u tom ritmu i da opravdam ulogu koju sam dobio od trenera i kluba. To je motiv za dalje, želim to da opravdam u nastavku sezone”, poručio je centar “plavih”.

Velika očekivanja publika ima i od Flečera Megija, koji je svojim trojkama do sada predvodio Budućnost.
“Znamo da nas očekuje teška serija. Mega ima mnogo mladih, talentovanih igrača. Moramo dobro da se pripremimo, pristup mora da bude dobar. U plej-ofu smo, igramo na sve ili ništa, moramo da budemo na najboljem nivou”, rekao je Megi.
U četvrtfinalu se igra na dvije pobjede, drugi meč je narednog petka u Beogradu.
“Imali smo dobru sezonu. Ako bismo izgledali drugačije u plej-ofu, mogli bismo sebi da stvorimo pritisak. Na neki način znamo da je drugačije – naporno smo radili da bismo bili ovdje. Moramo da izbjegnemo pritisak i da igramo slobodno, ali, s druge strane, moramo da igramo sa fokusom i intenzitetom da pobijedimo”, rekao je Megi.
Budućnost će do kraja plej-ofa imati prednost domaćeg terena.
“Prednost domaćeg terena je veoma bitna, volimo da igramo u ‘Morači’. Naši navijači su sjajni, naročito na velikim utakmicama. Prva utakmica sa Megom počinje kasno, u 21 čas, ali se nadam da će doći da nas podrže, da će nam biti vjetar u leđa tokom čitave utakmice”, poručio je bek Budućnosti.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


