BUDUĆNOST SLAVILA U CRNOGORSKOM DERBIJU: Mornar pao posle produžetka u Podgorici

Crnogorski derbi u okviru 15. kola ABA lige između Budućnosti i Mornara u dvorani “Morača” završen je nakon produžetka, pobjedom Podgoričana rezultatom 103:100.

Mornar je ovim porazom ostao na začelju tabele sa jednom pobjedom, dok je Budućnost trenutno na četvrtoj poziciji ABA lige sa skorom 10-5.

Bolje su otvorili utakmicu košarkaši Budućnosti koji posle osam minuta igre stižu do prve dvocifrene prednosti na utakmici kada je Mihailović pogodio trojku za 23:13.

Usliedili su napadi gostiju koju su posle poena Vedersa, Luisa i trojke Dan Martina na isticanju posljednjih sekundi prve četvrtine smanjili rezultat na 23:20.

Krenuo je Mornar znatno agresivnije u nastavku, a razigrani Dan Martin je odlično organizovao napade gostiju.

Posle njegove trojke na pet minuta do kraja poluvremena Barani stižu do prednosti od pet poena (38:33).

Nisu dozvolili Podgoričani da na odmor odu sa zaostatkom pa je trojka Mihailovića i poeni Vranješa i Marija na drugoj strani postavili rezultat na poluvremenu 48:46.

Dan Martin je nastavio sa odličnom igrom u drugom poluvremenu, a nakon njegovih vezanih devet poena i trojke Vedersa ekipa Mihajla Pavićević je imala maksimalnih plus 11 (52:63) na polovini treće dionice.

Uspjela je da stigne do izjednačenja Budućnost do ulaska u posljednju dionicu najviše zahvaljujući Mihailoviću koji je nakon 30 minuta igre na svom kontu već imao 24 poena (68:68).

U posljednjoj dionici razigrao se i Gavrilović, a odlično su ga pratili Luis i Mari.

Na drugoj strani Tanasković, Mihailović i borbeni Kamenjaš su najavili neizvjesnu završnicu.

Poeni Mihailovića posle asistencije Kamenjaša na tri minuta do kraja donijeli su rezultatski egal.

Na krilima Kamenjaša Budućnost je i vratila prednost 83:82.

Neizvjesna završnica nastavljena je u posljednjih 16 sekundi kada je Veders posle prodora donio je prednost Baranima (86:85).

Imao je priliku Mihailović da donese Budućnosti pobjedu sa linije slobodnih bacanja na četiri sekunde do kraja ali je bio polovičan pa je utakmica otišla u produžetak.

Mihailović je mogao da ispadne i tragičar meča ali je sudija procjenio da prilikom odbrane posljednjeg napada nije bilo faula nad Vedersom.

Uslijedilo je pet vezanih poena Pola u produžetku, ali ni Mornar nije bio bez odgovora pa je trojkama Luisa i Vranješa stigao do prednosti 92:91.

Trojka Brendona Pola na minut i 15 sekundi do kraja prelomila je meč i odvela “plave” na plus četiri (100:96).

Smanjio je Vranješ trojkom na 24 sekundi do kraja prednost na 100:99.

Ulijedila je “penal završnica” u kojoj se Budućnost bolje snašla sa linije slobodnih bacanja i stigla do pobjede rezultatom 103:102

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je Mihailović sa 27 poena, Pol je dodao 19, Tanasković 17, a dvocifren bio i Kamenjaš sa 10 poena.

U ekipi Mornara Dan Martin je postigao 21, Veders poen manje, Luković je postigao 12, a Luis 11 poena.