CRNA GORA BOLJA OD BELGIJE: Kadeti na korak do opstanka u A diviziju

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je danas Belgiju 83:70 u prvoj utakmici razigravanja od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu do 16 godina koje se ove godine održava u Sjevernoj Makedoniji.

Crna Gora je u prvoj četvrtini dopustila protivniku prednost rezultatom 19:16, da bi odličnom igrom u drugoj četvrtini ekipa Petra Jovanovića stigla do preokreta.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 46:39. U nastavku je naša reprezentacija samo uvećala prednost koja je na kraju treće dionice iznosila i 17 poena (65:48).

Do kraja je Belgija uspjela samo da smanji razliku, a Crna Gora došla na korak do ostanka u A diviziju.

Najefikasniji u ekipi Petra Jovanovića na meču protiv Belgije bili su Đorđe Đukanović i Aleksa Ivelja sa 23 poena, dok je Ilija Škuletić dodao 17 poena.

Za opstanak u A diviziju našoj reprezentaciji će im biti potrebno da savladaju pobjednika duela između Sjeverne Makedonije i Izraela.