Košarkaši Crne Gore upisali važnu pobjedu na putu ka prvenstvu Evrope
Korak ka Evrobasketu napravili su večeras košarkaši Crne Gore – ekipa Boška Radovića savladala je u Podgorici Bugarsku 85:62.
Rutinski je naš tim upisao drugi trijumf u trećem meču ciklusa za Evrobasket.
Nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj je crnogorska selekcija dodala gas.
Razigrao je Nikola Ivanović ekipu, prednost je konstantno rasla, pa je sa plus 17 naša reprezentacija otišla na veliki odmor.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Na početku nastavka crveni su došli do 19 razlike, nakon čega je uslijedio period loše igre, prije svega u napadu naše reprezentacija.
Pogodili su Bugari nekoliko šuteva za tri, uz dobru unutrašnju igru i uspjeli da dođu na minus devet.
Međutim, nisu naši dozvolili neizvjesnu završnicu.
Dvocifrenu prednost vratio je trojkom Bojan Dubljević, pogađao je i Kendrik Peri, koji je večeras pokazao koliko će od sljedeće godine nedostajati našoj reprezentaciji jer mu je ovo posljednji meč pred našim navijačima.
U finišu meča igra Bugarske potpuno se raspala, pa što je naša selekcija znala da kazni i dođe do ubjedljive pobjede, uz nekoliko atraktivnih zakucavanja.
Kendrik Peri ubacio je 18, Nemanja Radović i Nikola Ivanović po 12, Marko Simonović imao je po 10 poena i skokova, a Dino Radončić i Bojan Dubljević upisali su po devet koševa, s tim da je kapiten uhvatio osam lopti.
Kod Bugara, 17 poena zabilježio je Dimitar Dimitrov, 11 Pavlin Ivanov.
Crna Gora je sada na skoru 2-1, baš kao i Švedska koja je šokirala Njemačku, dok po jednu pobjedu i dva poraza imaju “panceri” i Bugarska.
Isti rivali igraće u ponedjeljak od 18 sati u Botevgradu, nova pobjeda bi naš tim odvela na prvenstvo Evrope.
Pročitajte i ovo: Švedska se ne šali, svjetski prvak će težim put tražiti vizu za prvenstvo Evrope


