Trener košarkaša Real Madrida Ćus Mateo sumirao je utiske nakon pobjede u zaostaloj utakmici 6. kola Evrolige nad Makabijem.
Real Madrid je u Beogradu slavio protiv ‘ponosa Izraela’ ubjedljivo sa 70:99.
”Uradili smo sjajan posao danas, odigrali smo veoma ozbiljno. Bili smo fokusirani tokom svih 40 minuta. Makabi Tel Aviv je veoma dobar tim. Na početku su kažnjavali naše porpuste i bili dobri u skoku.” započeo je Mateo.
”Druga dionica je bila ona u kojoj smo imali nšeto lošiji protok lopte, ali smo generalno imali dobar protok lopte. Izgubili smo samo sedam lopti. Naš napad je bio dobar, pronašli smo način da riješimo utakmicu što nije bilo lako za nas. Veoma sam srećan jer smo uradili sjajan posao.” dodao je on.
Španski trener se osvrnuo na veliki hendikep protivnika jer ne igra pred svojom publikom, a dotakao se i Karlosa Alosena.
”Utakmica bi sigurno bila uzbudljivija pred navijačima Makabija u Tel Avivu. Oni imaju sjajne navijače, koji motivišu i ohrabruju igrače dodatno. Karlos Alosen radi dobro i biće u sastavu u narednim utakmicama. Nije igrao 21 mjesec i moramo ići korak po korak sa njim. On će nam pomoći jer će rasteretiti druge igrače i biće sigurno važan igrač u predstojećim mečevima.” zaključio je Ćus Mateo.


