Dalas i Dončić savladali Boston Seltikse

U noći iza nas Maveriksi odnijeli su pobjedu u meču protiv Boston Seltikse 95:92 i tako upisali novu pobjedu.

Luka Dončić je standardno bio odličan te je trojkom i asistencijom prelomio meč u poslednjem minutu i doneo pobjedu svojoj ekipi posle velikog preokreta.

Dončić i pored povrede u prvom poluvremenu na kraju odigrao sjajan meč.

On je zabilježio 26 poena (4/6 za dva, 4/10 za tri, 6/6 slobodna bacanja), uz osam skokova, osam asistencija i tri ukradene lopte.

Ispratili su ga saigrači, Fini-Smit sa postignutih 19 poena, Dinvidi sa 18 i Branson sa 14 poena.

Na drugoj strani kod ekipe Bostona najefikasniji bio Tejtum koji je zabilježio 21 poenom i 11 skokova, ali je šutirao katastrofalnih 7/23 i promašio je trojku za produžetak.

Horford je ubacio 17 poena, zatim Smart 15 poena, Braun 14 poena, Robert Vilijams 10 poena.

Mučila je Dončića tokom cijelog meča povreda zadnje lože, koju je zaradio tokom meča.

U toku druge četvrtine Bostonu je bilo potrebno četiri i po minuta da postigne koš iz igre, što Dalas i nije baš iskoristio.

Džejlen Braun je sjajnim zakucavanjem podigao sve prisutne na noge.

Boston je na poluvremenu vodio sa +12 a uz zvuk sirene sa osam i po metara Dinvidi pogađa trojku od tablu za -9 i na poluvremenu je bilo 47:38.

Tejtum i Smart odlično su otvorili treću četvrtinu, a kada je Horford pogodio trojku za +13.

Dorijan Fini-Smit je pogodio je trojku, kojom je anulirao +7 za Seltikse i donio prednost Maveriksima.

Na kraju treće četvrtine, Dalas je bio u prednosti i vodili su rezultatom 76:73.

Dončić se vratio u igru i odmah pogodio trojku kojom je smanjio na -2 i na šest minuta do kraja utakmice bilo je neivjesno ko će odnijeti pobjedu.

Seltiksi su uspijeli da zatvore Dončića agresivnom odbranom, ali su tako ostavljali prostora raspoloženom Dinvidiju i Fini-Smitu.

Seltiksi su imali prednost od +3 na dva minuta do kraja, ali je onda Luka Dončić preuzeo stvar u svoje ruke.

Pogodio je trojku za izjednačenje na minut do kraja, pogrešio na 46 sekundi do kraja kada je bacio loptu u aut, ali posle dobre odbrane nad Tejtumom se iskupio u narednom napadu.

Na 4 sekunde do kraja Dončić faulira Smarta na šutu za tri poena, ali posle čelendža Džejsona Kida je taj faul poništen i Dončić i Robert Vilijams skakali su za loptu.

Tejtum je promašio trojku za produžetak i meč je bio gotov.