Trener Panatinaikosa Ergin Ataman govorio je za medije poslije trijumfa nad Fenerbahčeom i plasmana u finale Evrolige.
Panatinaikos je sa 73:57 bio bolji od ekipe Fenerbahčea i ostvarili su plasman u finale Evrolige, prvi put od 2011. godine, kada su je i osvojili posljednji put.
”Otvorili smo utakmicu fantastičnom odbranom, ali smo kasnije malo izgubili ritam. Počeli smo da gubimo lopte, da bi potom u drugom poluvremenu prikazali magičnu odbranu. Odbrana je uvjek uz vas, ako igrate odbranu kako treba, pobjedićete. Čestitam momcima, ostala nam je još jedna utakmica kako bi osvojili titulu. Fenerbahče je igrao sjajno, nijesu uspjeli ostvariti plasman u finale, ali čestitam im na tome.” rekao je Ergin Ataman.
Potom je govorio o sjajnom Džerijanu Grentu, koji je meč završio sa 13 poena, uz po dva skoka i asistencije.
ONE MORE ☝️💚#WeTheGreens #paobcaktor #F4GLORY pic.twitter.com/1c7wbGHLEu
— Panathinaikos BC (@paobcgr) May 24, 2024
”Odigrao je impresivnu utakmicu, ne samo defanzivno i ofanzivno, već u situacijama kada su Kendrik Nan i Kostas Slukas bili zaustavljeni, on je taj koji bi pokrenuo naš napad.” istakao je Ergin Ataman.
Panatinaikos nikada nije izgubio u finalu.
”To nije nešto pozitivno, jer smo postavili neke sjajne rekorde. Mediji i navijači određuju ko je favorit. Real Madrid je favorit. Želimo da pokažemo agresivnost, da pružimo svoj maksimum na parketu i da vidimo šta će se desiti.” zaključio je Ergin Ataman.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


