Ergin Ataman: Sudije su bile veoma ljubazne

Trener Panatinaikosa Ergin Ataman imao je veoma interesantnu konferenciju za medije nakon poraza od Valensije.

Turski stručnjak je bio vidno izrevoltiran tvrdnjama Pedra Martineza da je Ergin Ataman u prva dva meča svjesno provocirao tehničke greške kako bi izvršio pritisak na arbitre i preokrenuo sudijski kriterijum u svoju korist.

“Kao što znate, njihov trener je na konferenciji za medije izjavio da je sav onaj scenario iz treće utakmice, kada smo obojica isključeni, napravio jer sam ja navodno u prva dva meča isprovocirao tehničke, a sudije nam poslije toga pomogle da pobjedimo. Ako ja danas oštro pričam o sudijama, sigurno ću platiti kaznu. Do sada sam ove sezone platio oko 35.000 evra. Pa, kakvu će kaznu on dobiti za izjavu da smo prve dvije utakmice dobili jer su nam sudije pomogle nakon moje tehničke greške? Šta to zapravo znači?” istakao je Ergin Ataman.

Iako vidno bijesan, trener Panatinaikosa nije propustio priliku da bude ironičan na račun čitave situacije i pritiska koji dolazi iz tabora španskog tima.

”Kako god, sada je 2:2, a mi smo dva puta slavili uz pomoć arbitara. Sudije su večeras bile veoma ljubazne. Dobili smo tehničku jer je jedan momak sa klupe stajao. Rekao sam im – u redu, dali ste nama tehničku, ali pogledajte njihovu klupu. Tamo stalno stoje po dvojica-trojica trenera. Pobijedili su pošteno, idemo tamo da igramo petu utakmicu, a svima vama predlažem da odete i odgledate taj meč.” podvukao je Ergin Ataman.

Majstorica u Valensiji igraće se 13. maja, kada će biti poznat i posljednji putnik na završni turnir koji će biti odigran u Atini.

Cup tree provided by Sofascore