Fenerbahče utišao Kaunas i obezbijedio kartu za Atinu

Košarkaši Fenerbahčea plasirali su se na F4 Evrolige u Atini, pošto su u četvrtoj utakmici plej-of serije savladali Žalgiris u Kaunasu rezultatom 94:90 nakon produžetka.

Tim Šarunasa Jasikevičijusa je tako sa 3:1 u pobjedama eliminisao litvanskog velikana u paklenoj atmosferi „Žalgirio arene”.

Susret je počeo u znaku gostiju koji su rano poveli sa 7:0, ali je Žalgiris uspio da odgovori i sredinom treće dionice, trojkama Azulasa i Fransiska, dođe do svog prvog vođstva na meču.

Od tog momenta viđena je velika borba u kojoj nijedan tim nije uspijevao da se značajnije odlijepi.

Prava drama odigrala se u samom finišu regularnog toka. Nakon što je Silvan Fransisko sa linije penala donio prednost domaćinu 5,5 sekundi prije kraja, Vejd Boldvin je izuzetno teškim šutem uz zvuk sirene obezbijedio produžetak (78:78).

U dodatnih pet minuta ključnu ulogu odigrao je Kem Birč, koji je uz pomoć Hortona Takera slomio otpor domaćina.

Birč je odigrao meč karijere sa dabl-dabl učinkom od 21 poena i 13 skokova, dok je u poraženom sastavu briljirao Silvan Fransisko sa 23 poena i 11 asistencija.

Fenerbahče je ovom pobjedom postao treći učesnik završnog turnira u Atini, pridruživši se Olimpijakosu i madridskom Realu.