Fredi Gilespi i zvanično "maneken"

Amerikanac Fredi Gilespi novo je pojačanje Olimpije iz Milana, saopštili su “manekeni”.

On u Milano stiže iz ekipe Novi Zeland gdje je na devet mečeva ove sezone prosječno po meču bilježio 6,9 poena, 5,3 skoka i 1,8 blokada.

Prethodno je nosio dresove Bajerna i Crvene zvezde, a na 62 utakmice u Evroligi bilježio je 3,5 poena u prosjeku, a imao je i 4,3 skokova.

Fredi Gilespi je svojevremeno igrao i u NBA ligi gdje je nastupao za ekipe Toronta i Orlanda.

“Oduševljen sam što dolazim da igram za Olimpiju Milano. Osjećam da sam spreman da pomognem timu da ostvari ciljeve za ovu sezonu”, rekao je Amerikanac nakon što je potpisao ugovor.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.