Geršon Jabusele ulaže u belgijsku košarku

Francuski reprezentativac i član Čikago Bulsa, Geršon Jabusele, investirao je u Mons Eno, košarkaški klub iz Belgije.

Da njuh za investicije posjeduju i košarkaši, vidimo po Geršonu Jabuseleu, koji je prema navodima portala BasketNews odlučio da pruži finansijsku podršku belgijskom Mons Enou.

Francuskom košarkašu na ljeto ističe ugovor sa Čikago Bulsima, te njegova budućnost nije poznata, ali je očigledno da on posjeduje i druge afinitete, nevezano za sam parket.

Imao je Jabusele važnu ulogu u Real Madridu, odakle se i otisnuo u najjaču ligu na svijetu, a sada nam u sklopu francuske investicione kompanije CityX Clubs predstavlja zanimljiv projekat.

Naime, pomenuta kompanija postala je većinski vlasnik belgijskog kluba Mons Eno. Širom Belgije svi su čuli za ovaj klub, jer on predstavlja jedno od uporišta tamošnje košarke uz Antverpen i Ostende.

Dugo su bili u samom vrhu zajedničke lige u kojoj pored belgijskih učestvuju i holandski klubovi, ali je u posljednjem periodu nekadašnji dvostruki osvajač kupa ušao u krizu izazvanu finansijskim problemima.

Još 2024. godine banka Belfijus je odlučila da drastično smanji ulaganja u klub nakon dvanaestogodišnje saradnje, te je bilo jasno da je ljubav sa glavnim sponzorom gotova i da je ekipa u ozbiljnim problemima.

Klub se trenutno nalazi skoro na samom dnu prvenstva, vezao je deset uzastopnih poraza, te je jasno da mu je neophodna hitna pomoć. Tu dolazimo do Jabuselea i družine.

Mons Eno je klub u regiji Valonija, koja pripada francuskom govornom području i imao je značajan uticaj u razvoju mladih košarkaša. Jedan od njih je i Manu Lekomt, nekadašnji igrač podgoričke Budućnosti i belgijski reprezentativac, koji je takođe član pomenutog investicionog fonda. Pored njega, tu je i Amat Embaje, iskusni košarkaš Pariza.