Oštar demant Grimaua: Otišao sam zbog Ernangomesa? To je obično sr**e

Riječi Rođera Grimaua uzburkale špansku košarkašku javnost

Navode da je otpušten sa klupe Barselone zbog odnosa sa Vilijem Ernangomesom, ljutito je demantovao bivši trener “blaugrane” Rođer Grimau.

Španski mediji su često pisali da je jedan od najvažnijih igrača katalonskog kluba uzrok za promjenu na klupi.

“Sva pitanja o Viliju u tom pravcu, obične su gluposti. Ispalo je da su me otpustili zbog njega. Ako ćete iskreno da vam kažem, to je obično sr*nje. Loše mi je kada se uopšte govori o tome”, kazao je Grimau.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.

Priča je krenula kada je tokom gostovanja Monaku došlo do nesuglasica na tajm-autu između Grimaua i Ernangomesa, koji se poslije toga nije vraćao u ekipu.

“Ni u jednom trenutku nisam imao problem sa njim, da ne kažem da sam ga prezirao, kako su pisali pojedini mediji. To je bila reakcija za dobro kluba, nema veze sa mnom. Ni u jednom javnom pojavljivanju nisam rekao ništa loše za njega”, kazao je Rođer Grimau.

Pročitajte i ovo: Da li je kasno za Robija poslije savršene pobjede nad Turskom?