Denver Nagetsi slavili su nakon produžetka protiv Oklahome i poveli sa 2:1 u seriji polufinala Zapadne konferencije, ali Nikola Jokić nije bio zadovoljan svojom partijom.
Srpski centar završio je meč sa 20 poena, 16 skokova, šest asistencija i čak sedam izgubljenih lopti. Iz igre je šutirao skromnih 8/25, dok je za tri poena bio potpuno bez učinka – 0/10.
„Bio sam najgori igrač na terenu, ali smo dobili utakmicu. To je najvažnije!“, rekao je Jokić o velikoj pobjedi svog tima.
Jokić je dodao da je tokom meča osjećao frustraciju zbog neefikasnosti.
„Bio sam frustriran. Nekoliko lopti je izašlo iz koša, nekoliko puta sam bio potpuno sam. Dešava se, trudio sam se da na druge načine budem koristan ekipi.”
Na pitanje šta mu je najviše smetalo u defanzivnoj postavci Oklahome, Jokić nije imao konkretan odgovor.
„Njihove ruke su uvijek na mom tijelu. Stalno su u kontaktu, dupliraju me, blokiraju liniju pasa. Jasno je da nešto dobro rade, a ja moram da otkrijem šta je to i pronađem rješenje.”
Denver je mogao i regularnom dijelu do pobjede, ali je Jokić promašio trojku iz ugla. Međutim, u produžetku Nagetsi su blistali.
„Bila je to prava timska igra. Aron Gordon je pogodio važan šut, Marej je bio sjajan cijeli meč, Porter je ubacio trojku. Međutim, mislim da je ključ uspjeha bila odbrana“, zaključio je momak iz Sombora.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.


