Jorgos Barcokas: Ne tražim izgovore

Trener Olimpijakosa Jorgos Barcokas sumirao je utiske nakon eliminacije od Real Madrida na Fajnal-foru Evrolige.

Olimpijakos je u polufinalu Evrolige poražen od Real Madrida rezultatom 87:76.

”Morali smo da pravaziđemo mnogo problema i imali smo nesreću da igramo protiv ovakvog rivala u sjajnoj formi. Pronašli su način da imaju dobro veče za tri poena, vrhunski su šutirali u prvom poluvremenu. Imali smo samo tri defanzivna skoka. Neću reći da smo bili uplašeni, ali nijesmo imali adekvatan pristup.” rekao je Jorgos Barcokas, pa nastavio:

”U drugom poluvremenu, probali samo da igramo jako. Džanan Musa je pogodio neke teške šuteve, Serhio Ljulj takođe, imali smo i krucijalne izgubljene lopte, kada smo imali šansu da zakomplikujemo duel. Zahvalan sam što su nas navijači nevjerovatno podržavali, sve ovo pokazuje kakav smo klub. Generalno, sav napor kompletne sezone bio je sjajan. Kapa dolje igračima.” podvukao je Barcokas.

Potom je istakao da ne želi da traži izgovore, uprkos velikoj razlici u budžetu između dvije ekipe.

”Prethodne dvije utakmice na Fajnal-foru su bile posljednja šansa, dobra šansa da osvojimo. Ove sezone Real Madrid je bio bolji, ali ne mogu da tražim izgovore što smo igrali protiv tima koji ima budžet od 40 miliona evra, a mi imamo 10. Novac ne igra košarku, ali smo morali da igramo protiv tima, koji je vrlo talentovan, jak, rade male stvari, bitne. Nije bilo lako doći do tri Fajnal-fora zaredom. Mnogi veliki klubovi su bili i van plej-ina.” zaključio je Jorgos Barcokas.

Sada crveno-bijele očekuje borba za treće mjesto protiv Fenerbahčea, od kojeg je Panatinaikos bio bolji.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.