Kajl Olmen smatra da je donio pravu odluku kada je prihvatio poziv KSCG
Crnogorski košarkaši pripreme za Evrobasket nastavili su pobjedom nad Izraelom u prijateljskoj utakmici u Baru, a našoj publici predstavio se i novi član nacionalnog tima Kajl Olmen.
Amerikanac je ubacio 14 poena i pokazao da će biti veliko pojačanje za nacionalni tim za predstojeći šampionat Starog kontinenta.
Nakon utakmice nije krio zadovoljstvo što je dio ekipe Boška Radovića.
“Ovo mi je tek druga utakmica sa ekipom, još uvijek se navikavamo jedni na druge. I dalje smo malo “zarđali” ali smo sve bolji iz utakmice u utakmicu, večeras znatno bolji nego protiv Grčke, u pogledu izgubljenih lopti i generalno u napadu i odbrani. Napredujemo iz dana u dan. Sve je sjajno, osjećam se odlično što nastupam za Crnu Goru. Svuda nailazim na dobrodošlicu, svi su jako ljubazni i sviđa mi se okruženje. Srećan sam što sam obukao ovaj dres”, rekao je Olmen.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Srećan je zbog prilike da dijeli svlačionicu sa Nikolom Vučevićem, kao i poznatim košarkaškima iz evropskih krugova koji nose dres Crne Gore.
“Obožavam ekipu, svi su jako dobri. Sa nekima sam se već upoznao jer smo igrali jedni protiv drugih u Evrokupu prethodne sezone. Sjajno je igrati sa NBA igračem, sa odličnim evropskim igračima, veoma je zabavno sve u svemu”, ističe Olmen.
Vjeruje da ima još prostora za napredak tima do početka Evrobasketa.
“Možemo da igramo još brže, posebno u napadu. Da više vjerujemo jedni drugima u napadu, da svi budu na pravom mjestu u svakom trenutku i slične stvari. Ali to sve dolazi sa utakmicama, tako da što više budemo igrali zajedno, bićemo sve bolji”, zaključio je Kajl Olmen.
Crna Gora će do početka Evropskog prvenstva odigrati još kontrolnu utakmicu na parketu Turske u Istanbulu, 23. avgusta.
Četiri dana kasnije na otvaranju Evrobasketa naš tim čeka meč protiv prvaka svijeta, Njemačke.



Ogi
Odlično