Kalates posle drame i produžetka poništio Džejmsa i rezervisao kartu za Berlin

Nakon Real Madrida i Panatinaikosa, poslije pete utakmice četvrtfinalne serije Evrolige odigrane danas u Monaku, poznat je i treći učesnik Fajnal fora u Berlinu.

Fenerbahče je uspio da napravi drugi brejk u ovoj seriji i u majstorici obezbijedi plasman na Fajnal for poslije produžetka u kome je posebno raspoložen bio Nik Kalates (80:79).

Monako je bolje otvorio duel i u prvom poluvremenu imao prednost rezultatom 40:35.

Donatas Motijejunas bio je predvodnik ekipe Saše Obradovića u tom periodu, ali je nastavak donio preokret gostiju koji su u trećoj četvrtini bili predvođeni odličnim Tarikom Biberovićem.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

U trećoj dionici igralo se u serijama.

Nik Kalates je prvo donio izjednačenje Fenerbahčeu poslije četiri minuta igre (45:45), dok je serija Monaka 8:0 došla nakon šest poena Majka Džejmsa uz dva raspoloženog Motijejunasa.

Na 2.41 minuta do kraja dionice rezultat je bio 55:48, da bi onda na scenu stupio Biberović.

Vezao je 23-godišnji krilni košarkaš osam poena za novi preokret.

Posljednja dionica dočekana je rezultatom 56:55, a Fenerbahče je preko Kalatesa, Biberović i Gudurića čuvao prednost sve do 1.42 minuta do kraja kada je Džejms postigao trojku za minus jedan, a Okobo poslije dugo vremena u sljedećem napadu vratio prednost domaćoj ekipi (68:67).

Na 56 sekundi do kraja Vilbekin je postigao trojku za Fenerbahče, a Okobo sa druge strane odgovrio polaganjem za svoj 13. poen za 70:70.

Greška Vilbekina omogućila je Monaku da ima napad za pobjedu, a promašaj Okoba u šutu za tri donio je produžetak.

Ekipu Saše Obradovića u produžetku je odmah u vođstvo doveo Majk Džejms trojkom za 73:70, a najbolji strijelac u istoriji ovog takmičenja igrao je odlično u oba pravca u tim momentima.

Na svom kontu imao je 18 poena, ali je na drugoj strani posle poena Papajanisa i Vilbekina gosti dolaze do 11. preokreta na ovom meču (74:73).

Na drugoj strani Okobo je odgovorio svojim 15. poenom na meču. Na 1.16 do kraja Monako je imao tri poena prednosti (77:74), da bi na minut do kraja meča Kalates trojkom iz ugla donio novu neizvjesnost.

Fenerbahče je u posljednjem minutu tražio 13. rezultatski preokret na ovom meču.

Džejms je flouterom donio prednost domaćinu (79:77), a onda je na scenu stupio Kalates sa trojkom i ukradenom loptom donosi pobjedu svojoj ekipi u Monaku.

Kalates je bio najefikasniji u pobjedničkom timu i utakmicu završio sa 14 poena, od čega dvije odlučujuće trojke u posljednjem minutu.

Bio je ovo drugi brejk Fenerbahčea u četvrtfinalnoj seriji koji im je donio plasman na Fajnal for u Berlinu.