Košarkašice ne odustaju od Evrobasketa: Igrale smo dobro, vjerujemo u pobjede u mečevima odluke

Crnogorske košarkašice ne gube nadu u plasman na Evrobasket i pored poraza od Ukrajine i Bugarske, na startu kvalifikacija.

Bugarke su sinoć nadigrale naše košarkašice, a odlučio je finiš u kojem su se domaće snašle bolje od izabranica Jelene Škerović.

“Ostaje žal što nismo dobili utakmicu. Igrali smo veoma dobro, kontrolisale rezultat ali je sreća bila na njihovoj strani. Ponosna sam na ovaj mladi tim. Imamo dosta toga da popravimo, daleko smo od svog maksimuma. Pozitivna stvar je što u martu imamo reprizu i što smo od Ukrajine i Bugarske izgubili četiri, odnosno šest poena. Sigurna sam da možemo da nadoknadimo propušteno jer je ovo sjajna generacija, od igračica do stručnog štaba“, rekla je Dragana Živković.

REGISTRUJTE SE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.

Na sličan način je susret u Botevgradu doživjela i Bojana Kovačević.

“Boli poraz jer smo bile jako blizu. Ponosna sam na svaku djevojku, od prve do poslednje. Iako smo bili autsajderi pokazali smo da imamo kvalitet i kapacitet da možemo da se borimo sa timovima koji su na papiru jači od nas. Ovo će nam biti vjetar u leđa da nastavimo da radimo na sebi, kako u reprezentaciji tako i u klubovima i da na sljedeće okupljanje dođemo još spremniji. Sigurna sam da ćemo se boriti još više i pobijediti utakmice koje smo propustili u ovom prostoru“, rekla je Kovačević.

Crnu Goru mečevi odluke u borbi za jedno od dva mjesta u grupi koje sigurno vode na prvenstvu Evrope čekaju u martu.

Naš tim će najprije gostovati Ukrajini, dok će potom dočekati Azerbejdžan i Bugarsku.

Standings provided by Sofascore