Italijanski košarkaš Leonardo Tote novi je igrač milanske Olimpije, potvrdio je Evroligaš.
Dvadesetosmogodišnji Leonardo Tote je sa ‘manekenima’ potpisao ugovor do juna 2027. godine.
Stiže iz redova Napolija, gdje je prethodne sezone upisao 30 nastupa uz 14 poena i šest skokova u prosjeku.
”Srećan sam, ponosan i počastvovan što sam dio prestižnog i uspješnog kluba kakav je Milano. Za mene je ovo ostvarenje sna i jedva čekam da počnem da radim sa novim saigračima i stručnim štabom, kao i da zaigram pred navijačima Miana.” rekao je Leonardo Tote.
𝗢𝗙𝗙𝗜𝗖𝗜𝗔𝗟: Leonardo Toté is a new player of @OlimpiaMI1936 ‼️
— SigmaSports (@Sigma_Sports) September 22, 2025
Leo will compete to win the @LegaBasketA title and will make his debut in the @EuroLeague 🙌🏻
Good luck Leo🤞🏻🍀#SigmaSportsFamily #DreamBIG#Leo #Totè #Euroleague pic.twitter.com/mcGm4yk6wv
Karijeru je započeo u Breši 2015. godine, gdje je pomogao klubu da se plasira iz Serije A2 u elitu. Potom je nastupao za Veronu i Jesi, a proboj u Seriji A napravio je u dresu Pezara.
Igrao je i za Fortitudo Bolonju, Bilbao u Španiji, prije nego što je prošlog ljeta prešao u Napoli.
Registrujte se klikom OVDJE i pratite svoju omiljenu ponudu na jednom mjestu.


