Marko Simonović biće na najvećem izazovu od početka trenerske karijere
Predvođeni novim trenerom Markom Simonovićem, košarkaši Sutjeske započeli su pripreme za novu sezonu.
Nikšićani će pored nastupa u domaćim takmičenjima igrati i u ABA 2 ligi.
Sa optimizmom u pripreme ulazi mladi šef stručnog štaba Sutjeske.
“Krenuli smo da radimo, vladaju dobra atmosfera i hemija. Momci su došli spremni i motivisani. Uživamo u radu. Očekivanja su da damo maksimum na treninzima i utakmicama. Nadam se da će to ispratiti dobre igre i dobri rezultati. Samim tim, nadam se i da će publika to prepoznati i doći da nas bodri, jer nam zaista znači“, rekao je bivši kapiten Crvene zvezde.
Ambicija ne manjka, ali će trebati vremena da se kockice poslože.
“Sve je novo – nova ekipa i sistem. Momcima treba dati vremena i prostora, da se naviknu jedni na druge i na sistem. Da se uigramo. Razgovarao sam sa ljudima iz kluba. Najbitnije je da uspostavimo sistem, zdrave temelje. Siguran sam da momci tako razmišljaju. I to je najbitnije. A onda će i rezultati doći. Daćemo sve od sebe da tako bude”, uvjerava Simonović.
Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.
Novi trener Sutjeske prethodno je samostalno vodio kragujevački Radnički.
“Znao sam da ću ovim koracima da krenem. Maksimalno sam motivisan i ambiciozan. Radimo i gradimo korak po korak. Pokušavam da prenesem to što sam naučio od velikih trenera, sa kojima sam imao sreću da radim. Momci dobro upijaju. Ide sve dobro“, istakao je Marko Simonović.
Sutjeska će prvu kontrolnu utakmicu odigrati u subotu od 18 sati u Nikšiću protiv Radničkog iz Goražda.
Pročitajte i ovo: Žrijeb za US open: Đokovića čeka Alkaras u polufinalu, protiv Sinera u potencijalnom meču za pehar


