JABUSELE: Pod pritiskom smo

Košarkaš Francuske Geršon Jabusele vjeruje da će poraz njegove ekipe od Kanade dodatno podstaći druge selekcije da vjeruju u pobjedu protiv njih.

Francuzi su se propisno izblamirali na otvaranju Mundobasketa i upisali su ubjedljiv poraz od Kanade rezultatom 95:65.

”Osjećaćemo pritisak protiv bilo koga sa kim se suočimo, jer smo sada tim koji svi žele da pobjede. Sada smo satjerani u ćošak.” rekao je Jabusele.

Složio se sa saigračima da utakmica protiv Kanade može pružiti dragocjeno iskustvo koje Francuska može dugoročno iskoristiti tokom Mundobasketa.

”Naravno da ima mnogo stvari za naučiti. Način na koji smo ušli u utakmicu. Prva četvrtina je bila dobra, a onda smo slabije ušli u drugo poluvrijeme. Pustili smo ih da igraju svoju igru. Odbrana, napad, svi smo vidjeli šta je pošlo po zlu na snimku. Bila je to prva utakmica, učimo iz nje i vraćamo se bolji.” dodao je on.

Utakmica drugog kola između Francuske i Letonije na programu je danas od 15:30 časova.