NIKOLA TOPIĆ: Hvala publici i Svetislavu Pešiću na ukazanom povjerenju

Mladi Nikola Topić debitovao je u seniorskoj reprezentaciji Srbije u pobjedi nad Portorikom 110:75, a nakon meča sumirao je utiske.

Srbija je bila bolja od Portorika 110:75 u pripremnoj utakmici za Mundobasket. Topić je dobio svoju šansu u posljednjoj četvrtini, i tako zabilježio prve minute u prvom timu.

”Sjajan je osjećaj, hvala publici i selektoru Pešiću na ukazanom povjerenju. Ostajem u Srbiji i neću putovati sa ekipom. Ja sam presrećan jer sam proveo određeni period sa ovim momcima i nemam za čime da žalim.” rekao je Topić.

On se naknadno priključio reprezentaciji, nakon što je sa junorima Srbije osvojio Eurobasket za igrače do 18. godina.

”Svi su mi pomagali. Jović je najviše bio uz mene od prvog treninga. Čestitali su mi na uspjehu ostvarenom u Nišu, čestitali su mi i rođendan i donijeli tortu. Zaista su me fenomenalno prihvatili.” dodao je Nikola.

Srbija če na SP igrati u grupi B, gdje su još Kina, Portoriko i Južni Sudan.