Atlanta od -30 do trijumfa nad Bostonom, Bogdanović brojao do 22

Atlanta Hoksi su na svom parketu ugostili lidere Istoka, ekipu Bostona, i velikim preokretom slavili su sa 120:118.

Boston Seltiksi dominirali su od samog početka utakmice u ‘Stejt Farm Areni’ i poslije uvodnih 12 minuta vodili su sa 22:44.

U jednom trenutku drugog kvartala gosti su stigli i do 30 poena prednosti, da bi Atlanta do poluvremena uspjela da se, koliko-toliko, vrati u meč i na semaforu je stajalo 56:74.

Odmor je mnogo više prijao ekipi Kvina Snajdera, koja je sjajnom igrom na oba kraja parketa uspjela da se u potpunosti rezultatski vrati u meč i pred posljednjih 12 minuta rezultat je bio 90:96.

Vrlo brzo su košarkaši Atlante u odlučujućoj četvrtini stigli do preokreta i vođstva od četiri poena razlike, ali Seltiksi su se sabrali u vratili prednost preko raspoloženog Džejsona Tejtuma.

Novo vođstvo Hoksima donio je Bogdan Bogdanović trojkom na nešto manje od dva minuta prije kraja, a trijumf je ovjerio Hanter na 11 sekundi prije kraja, kada je pogodio trojku za 120:116. Konačnih 120:118 postavio je Džejson Tejtum dvije sekunde prije kraja.

De’Andre Hanter je sa 24 poena, sedam skokova i tri asistencije bio prva violina Hoksa. Pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 22 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Dežonti Marej meč završio sa 19 poena i 15 asistencija.

Džejson Tejtum je sa 37 poena, osam skokova i pet asistencija bio centralna figura Seltiksa. Pratio ga je Džejlen Braun sa 24 poena, četiri skoka i asistencijom.

Boston je i dalje ubjedljivo prvi na Istoku sa skorom 57-15, dok je Atlanta na 10 mjestu sa 32-39.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.