TRIPL-DABL BANKERA SRUŠIO ŠAMPIONE: Orlando od -18 do trijumfa u 'Bol Areni'

Denver Nagetsi upisali su poraz u dramatičnom meču u ‘Bol Areni’ protiv sjajnog Orlanda, na čelu sa Paolom Bankerom, rezultatom 120:122.

Izabranici Majka Melouna odigrali su sjajno u prvom poluvremenu i činilo se imali sigurno vođstvo rezultatom 67:54.

Na startu drugog poluvremena stigli su do maksimalnih 18 poena prednosti, da bi od tog trenutka ekipa Džamala Mozlija zaigrala mnogo bolje i već do kraja treće dionice u potpunosti se vratila u meč – bilo je 98:95.

Već na startu posljednje dionice gosti su stigli do preokreta preko Entoni Kola i prednost su čuvali sve do posljednjeg minuta, kada je Denver preko Jokića, Gordona i Mareja serijom 6:0 ponovo stigao do prednosti.

Ipak, nakon neiskorišćenih napada, sa linije penala ih je dva puta kaznio Paolo Bankero, koji je postavio konačnih 120:122.

Upravo je Paolo Bankero bio centralna figura meča, upisao je tripl-dabl u trijumfu Orlanda sa 32 poena, 11 asistencija i 10 skokova. Pratio ga je Džejlen Sags sa 27 poena, dok je Entoni Kol sa klupe dodao 23 poena.

Kod Nagetsa najbolji je bio Nikola Jokić sa 29 poena, osam asistencija i četiri skoka. Majkl Porter dodao je 22 poena, dok je Džamal Marej upisao 20 poena, devet asistencija i sedam skokova.

Orlando je šesti na Istoku sa skorom 20-15, dok je Denver treći na Zapadu sa 25-12.