Denver ponovo ubjedljiv protiv Hjustona

U ‘back ti back’ utakmici, Denver Nagetsi su po drugi put u 3. dana savladali Hjuston. Nakon 129:113 u prvom meču, sinoć je bilo 120:100 za domaćina.

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da Hjuston neće moći ni drugi put parirati Denver Nagetsima. Sa 44:24 Nagetsi su razbili goste iz Teksasa već nakon 12. minuta igre.

Do poluvremena, prednost je dodatno uvećana i iznosila je visokih 27. razlike u korist Denvera, rezultat nakon dvije četvrtine bio je 74:47.

Nakon pauze, domaći su se malo opustili jer su imali nedostižnu prednost protiv dosta slabije ekipe, pa je Hjuston tokom drugog poluvremena uspio samo da ublaži poraz i postavi konačnih 120:100.

Džamal Marej je bio najefikasniji u Denveru sa 26. poena. Eron Gordon ubacio je 20. poena, Brus Braun dva manje, a Nikola Jokić bio je na pragu novog tripl-dabla, upisao je 17. poena i 12. asistencija, uz 9. skokova. Vlatko Čančar imao je odličnu rolu, ubacio je 13. poena uz odličnih 5/6 iz igre.

Kod Hjustona najefikasniji bio je Porter sa 23. poena, pratio ga je Šengun sa dabl-dabl učinkom od 18. poena i 11. skokova. Dvocifreni bili su još Grin sa 16. i Smit sa 13. poena.

Denver ima 14. pobjeda i 7. poraza i nalaze se na poziciji broj 2. Zapadne konferencije. Hjuston je posljednji sa svega 5. pobjeda i 16. poraza. Nagetsi u sljedećem kolu gostuju Atlanti, a Hjuston Finiks Sansima.