DENVER MOŽE I BEZ JOKIĆA: Džordan i Džekson blistali protiv svojih

Aktuelni šampioni, ekipa Denver Nagetsa, savladala je u Los Anđelesu ekipu Klipersa rezultatom 104:113 uprkos izostanku najboljeg igrača Nikole Jokića.

Tokom prvog poluvremena ekipe su se više puta smjenjivale u vođstvu, da bi na odmor gosti iz Kolorada otišli za nijansu zadovoljniji, rezultat je bio 56:58.

Na startu drugog poluvremena Klipersi su zaigrali mnogo bolje, prije svega u odbrani, pa su pred posljednjih 12 minuta imali prednost rezultatom 88:77.

Činilo se da Denver nema šta da traži u Los Anđelesu bez Nikole Jokića, ali izabranici Majka Melouna oduševili su igrom u posljednjoj četvrtini. Na krilima veterana i nekadašnjih košarkaša Klipersa Redžija Džeksona i Di'Andre Džordana, koji su zajedno ubacili 20 poena u četvrtom kvartalu, aktuelni šampioni napravili su veliki preokret i stigli do pobjede rezultatom 104:113.

Redži Džekson bio je fenomenalan u duelu protiv nekadašnje ekipe i utakmicu je završio sa 35 poena, 13 asistencija i pet skokova. Istakao se još jedan bivši igrač ekipe iz Los Anđelesa, Di'Andre Džordan sa 21 poenom, 13 skokova i pet asistencija.

Kod Klipersa najbolji je bio Kavaj Lenard sa 31 poenom. Dabl-dabl upisali su Ivica Zubac sa 23 poena i 14 skokova, kao i Rasel Vestbruk sa 14 poena i 11 skokova. DŽejms Harden je meč završio sa 11 poena, a Pol Džordž je potpuno podbacio i meč završio sa svega šest poena uz katastrofalnih 2/13 šuta iz igre.