Denver Nagetsi opet kreću u sklapanje novog tima oko Nikole Jokića, a prema posljednjim informacijama prvi potez ka tom cilju bio bi veliki trejd u kome bi Džamal Marej napustio Kolorado, a stigao bi as Boston Seltiksa Džejlen Braun.
Prema navodima američkih medija, koji se ograđuju da posao još nije završen, u predlogu velikog trejda između Nagetsa i Seltiksa, Džamal Mari, Kristijan Braun i pik prve runde sa drafta 2031. bi završili u Bostonu, a u Denver bi stigao Džejlen Braun.
Kako se navodi, jedan izvršni direktor iz Zapadne konferencije smatra da bi Denver Nugetsi bili idealna destinacija za Brauna, prvenstveno zbog mogućnosti da igra uz Nikolu Jokića.
”Bio bi sjajan spoj sa Jokićem i donio bi toj ekipi dodatnu energiju i vatru, što joj je potrebno. Boston bi zauzvrat dobio Džamala Marija, koji bi mogao bolje da funkcioniše kao organizator igre za Seltikse.” stoji u objavi američkog portala ‘Heavy’ od NBA izvršnog direktora.
A Western Conference executive reportedly believes Jaylen Brown would be the “perfect fit” next to Nikola Jokic 👀
— NBARetweet (@RTNBA) May 8, 2026
“He’d be a great match with Jokic and give that group a little more fire, which it needs,” the executive said.
The proposed idea would reportedly send Jamal Murray… pic.twitter.com/Z7DY9deUPp


