Ekipa Jute Džez je po drugi put u dva dana bila bolja na svom parketu od ekipe Nju Orleans Pelikansa, ovoga puta rezultatom 114:112.
Nakon sjajno odigrane prve dionice, u kojoj su Džezeri vodili sa 32:24, prva polovina druge četvrtine takođe je pripala domaćoj ekipi koja je u jednom trenutku imala maksimalnih 11 poena prednosti. Ipak, do odlaska na pauzu Pelikansi su se probudili i smanjili na 57:55.
Tokom čitavog trećeg kvartala vladala je rezultatska ‘klackalica’. Ekipe su se više puta smjenjivale u vođstvu, da bi pred posljednjih 12 minuta rezultat bio kao da se nije ni igralo, 88:88.
Utakmica je u korist Džezera prelomljena u drugom dijelu posljednjeg kvartala, kada su trojke pogodili Klarkson, Fonteklo i Džordž za 114:107 na nešto manje od tri minuta prije kraja. Konačnih 114:112 postavili su Maršal i Džons svojim pogotcima u posljednjem minutu meča.
Consider us stoked 💜#TakeNote pic.twitter.com/BOGWr0M7NZ
— Utah Jazz (@utahjazz) November 28, 2023
Kejonti Džordž je sa 19 poena bio najefikasniji u Juti. Pratio ga je Džordan Klarkson sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 10 asistencija. Po 14 poena ubacili su Simone Fonteklo i Voker Kesler, a po 12 Džon Kolins i Očai Agbađi.
Kod Pelikansa istakao se Zajon Vilijamson sa 26 poena, dok je poen manje dodao Brendon Ingram. Jonas Valančiunas ostvario je dabl-dabl sa 14 poena i 13 skokova.


