FINIKS UBJEDLJIV U ARIZONI: Vicešampioni preslišani u 'Futprint Centru'

Ekipa Finiks Sansa bila je ubjedljiva protiv aktuelnih vicešampiona, Majami Hita, na svom parketu rezultatom 113:97.

Jedan od derbija u NBA ligi opravdao je taj epitet tokom prvog poluvremena. Ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu, da bi Finiks serijom 8:0 zaključio poluvrijeme za vođstvo rezultatom 62:55.

Treći kvartal prelomio je meč u korist domaće ekipe, koja je ovu dionicu dobila sa 32:20 i pred posljednju dionicu vodila sa ukupnih 94:75.

Finiks je u četvrtoj četvrtini maksimalno usporio ritam utakmice i uveo meč u završnicu kakva je njima odgovarala, dok aktuelni vicešampioni nijesu imali raspoloženih ofanzivaca za eventualni povratak u meč i na kraju je rezultat bio 113:97.

Grejson Alen je sa 31 poenom bio prvi strijelac Finiksa, a pogodio je čak devet od 14 trojki. Bredli Bil ga je pratio sa 25 poena, devet asistencija i osam skokova, dok je Devin Buker upisao dabl-dabl sa 20 poena i 10 asistencija.

Bem Adebajo je bio najbolji u redovima Majamija sa 28 poena i 10 skokova. Pratio ga je veteran Kevin Lav sa 20 poena, a Nikola Jović je za 24 minuta na parketu upisao svega tri poena, uz četiri skoka i asistenciju.

Finiks je osmi na Zapadu sa skorom 19-16, dok je Majami peti na Istoku sa 20 pobjeda i 15 poraza.