Finiks slavio u Golden 1. Centru, Kingsi upisali i treći poraz u nizu

Ekipa Sakramento Kingsa ugostila je, u svom Golden 1. Centru, ekipu Finiks Sansa. Nakon 7. uzastopnih pobjeda, Kingsi su upisali 3. poraz u nizu, Finiks je bio bolji rezultatom 117:122.

Kingsi su imali prednost sve do pred kraj prve dionice, kada je Finiks serijom od 12:0 stigao do preokreta i završio četvrtinu sa prednošću od 26:31.

Veoma efikasna bila je druga četvrtina, nakon koje su ipak bili zadovoljniji Kingsi, koji su na odmor otišli sa minimalnom prednošću rezultatom 64:63.

Nakon odmora, Finiks je serijom 13:2 stigao prvi put do dvocifrene prednosti, bilo je 66:76, a prednost su zadržali sve do kraja četvrtine, gdje su sa +6. ušli u posljednjih 12. minuta.

Spekatkl u posljednjoj dionici, prvo su Kingsi napravili serijo od 10:0 i stigli do preokreta rezultatom 104:101. Istom mjerom, na 2. minuta prije kraja, odgovaraju i košarkaši Finiksa, koji su poveli sa 110:120. Primakli su se domaći na 117:120 na 36. sekundi prije kraja, ali Devin Buker je, sa linije penala, postavio konačnih 117:122.

Malik Monk imao je sjajnu partiju, sa klupe je dodao 30. poena i 8. asistencija. Kevin Erter dodao je 18. poena, 7. asistencija i 3. skoka. Domantas Sabonis upisao je dabl-dabl sa 17. poena i 10. asistencija, uz 9. skokova.

Devin Buker imao je monstruoznu partiju, 44. poena, 8. skokova i 4. asistencije. DeAndre Ejton imao je dabl-dabl sa 17. poena i 12. skokova. Bridžis je dodao 13. poena, 8. skokova i 7. skokova.

Finiks je na čelu Zapadne konferencije, sa 14. pobjeda i 6. poraza. Sakramento ima 10. pobjeda i 9. poraza, i nalazi se na 7. mjestu. Kingsi dočekuju Pejserse u sljedećoj rundi i pokušaće da prekinu niz od 3. poraza. Finiks dočekuje Čikago, gdje će tražiti 6. pobjedu u nizu.