Klipersi bolji od 'bikova', Vučević brojao do 19

Ekipa Los Anđeles Klipersa savladala je Čikago Bulse u ‘Junajted centru’ rezultatom 111:126.

Već u uvodnom kvartalu gosti iz ‘grada anđela’ stigli su do dvocifrene prednosti, koju su sačuvali do odlaska na pauzu. Rezultat poslije 24 minuta košarke u Čikagu bio je 53:64.

U drugom poluvremenu Klipersi su nastavili da melju protivnika i u jednom trenutku imali su 21 poen prednosti. Čikago je uspio da do kraja, koliko-toliko, ublaži poraz na svom parketu i postavi konačnih 111:126.

Pol Džordž je u pobjedi Klipersa postigao 28 poena, poen manje imao je Kavaj Lenard, dok je Bons Hajlend upisao dabl-dabl sa 17 poena i 11 asistencija.

Kod Čikaga najefikasniji je bio DeMar DeRozan sa 21 poenom. Pratio ga je Nikola Vučević sa 19 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Aleks Karuzo dodao 17, uz šest asistencija i tri skoka.

Čikago je deveti na Istoku sa skorom 32-35, dok su Klipersi četvrti na Zapadu sa 42 pobjede i 23 poraza.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.