KLIPERSI PALI U SAN FRANCISKU: Kari i Tomson presudili Klipersima

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa savladali su u svom ‘Čejs Centru’ Los Anđeles Kliperse rezultatom 120:114.

Mnogo bolje su izabranici Stiva Kera igrali tokom prvog poluvremena u kom su u jednom trenutku imali maksimalnih 18 poena prednosti. Do odlaska na odmor gosti su uspjeli da se, koliko-toliko, vrate meč i na poluvremenu rezultat je bio 61:50.

Na startu treće dionice počeli su i problemi za Voriorse. Klipersi su zaigrali mnogo čvrćše, pogotovo u defanzivi, što je rezultatovalo novom smanjenju zaostatka na 86:77 pred odlulujuču dionicu.

Četvrtu četvrtinu obilježila je ‘run and gun’ košarka sa mnogo prilika, ali niko nije ispio iz redova Klipersa da pročita odbranu ‘ratnika’ i na kraju su poraženi rezultatom 120:114.

Najbolji u redovima Voriorsa bio je tandem Kari-Tomson. Njih dvojica su zajedno ubacili 26, odnosno 22 poena. Kuminga je stao na 17, dok su po 13 imali Podzjeminski, Grin, Šarić.

Kod Klipersa istakao se Kavaj Lenard sa 23 poena. 18 poena uz 13 skokova upisao je Ivica Zubac, kao i Harden koji je imao isti broj poena. Dabl-dabl zabilježili su Pol Džordž sa 15 poena i 10 asistencija, kao i Rasel Vestbruk sa 14 poena i 11 skokova.