Klivlend raspucan u 'TD Gardenu', Mičel ponovo briljantan

Klivlend Kavalirsi odigrali su sjajnu drugu utakmicu plej-of serije protiv Bostona u ‘TD Gardenu’ i slavili sa 94:118.

Prvo poluvrijeme u Bostonu bilo je dosta izjednačeno. Uvodni kvartal pripao je gostima rezultatom 24:30, dok su drugu četvrtinu Seltiksi dobili identičnim rezultatom, pa je na poluvremenu rezultat bio kao da se nije ni igralo, 54:54.

Pauza je, očigledno, mnogo više prijala košarkašima Klivlenda, koji su u trećem kvartalu ubacili čak sedam trojki i pred posljednjih 12 minuta imali su 12 poena prednosti,bilo je 78:90.

Klivlend je završni udarac Seltiksima zadao sredinom posljednje dionice, kada su serijom 19:4 poveli sa čak 29 poena razlike. Na kraju, konačnih 94:118 postavio je Ošej Briset.

Donovan Mičel je ponovo nosio Kavse do trijumfa sa 29 poena, osam asistencija i sedam skokova. Kris LeVert je sa klupe ubacio 21 poen, koliko i Mobli koji je sa 10 skokova upisao dabl-dabl.

Džejson Tejtum je sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija bio jedina svijetla tačka Bostona. Džejlen Braun je ubacio 19 poena, dok je Pričard sa klupe dodao 13.

Serija se sada seli u Klivlend, a treći meč serije igra se u noći između subote i nedjelje od 2 sata i 30 minuta po našem vremenu.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.