Klivlend preslišao Hornetse, Pokuševski dvocifren

Klivlend Kavalirsi su na svom parketu lako izašli na kraj sa Šarlot Hornetsima i stigli do 44 pobjede rezultatom 115:92.

Nakon egala u uvodnom kvartalu, uslijedila je potpuna dominacija Klivlenda u drugoj dionici, poslije koje su imali osjetnu prednost – bilo je 51:37 na poluvremenu.

Ni u drugom poluvremenu se nije mnogo toga promjenilo – Klivlend je nastavio sa sjajnom igrom, pogotovo u odbrani, pa su na kraju stigli do veoma ubjedljive pobjede rezultatom 115:92.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Mobli, Niang i Alen sa po 17 poena, dok je Darius Garland upisao dabl-dabl sa 15 poena i 10 asistencija.

Kod Hornetsa istakao se Brendon Miler sa 24 poena, osam skokova i tri asistencije. Majls Bridžis je ubacio 13, uz šest skokova, dok su Grent Vilijams i Tre Men dodali po poen manje.

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski utakmicu je završio sa 11 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je Vasilije Micić imao svega po dva poena i skoka, uz četiri asistencije.

Klivlend je treći na Istoku sa 44 pobjede i 28 poraza, dok je Šarlot na 13 mjestu sa 54 poraza i 17 pobjeda.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.