VELIKI PREOKRET MEMFISA U 'GRADU ANĐELA': Lejkersi stali u posljednjem kvartalu

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa poraženi su na svom parketu, nakon velikog preokreta, od Memfisa rezultatom 113:127.

Sjajno su domaći ušli u meč i već sredinom druge dionice stigli do čak 16 poena prednosti. Ipak, Memfis se nije predavao i već do odlaska na odmor u potpunosti su se vratili u meč – bilo je 59:58.

Nakon pauze, Lejkersi su ponovo zaigrali bolje u drugoj polovini treće dionice, ali ponovo su gosti uspjeli u finišu četvrtine trojkama Dža Morenta da vrate rezultatski egal i pred posljednjih 12 minuta rezultat je bio 94:94.

Četvrti kvartal u potpunosti je pripao Memfisu, koji je pokazao zavidan nivo u defanzivi, gdje je dozvolio Lejkersima svega 19 poena za 12 minuta igre, naspram njihovih 33, što je bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu rezultatom 113:127.

Džeren Džekson je sa 31 poenom i devet skokova bio najefikasniji u pobjedničkom timu. Pratio ga je Markus Smart sa 29 poena, dok je Dezmond Bejn upisao dabl-dabl sa 24 poena i 13 asistencija.

Sjajan je bio i Dža Morent, koji je meč završio sa 21 poenom, uz po sedam skokova i asistencija.

Kod ‘jezeraša’ istakao se LeBron Džejms sa 32 poena. Poen manje ubacio je Entoni Dejvis, a dabl-dabl ostvario je Ostin Rivs sa 19 poena i 12 asistencija, uz sedam skokova.

Lejkersi su sada na 11 mjestu Zapada sa skorom 17-19, dok je Memfis na 13 mjestu sa učinkom 12-23.