LEJKERSI SE NE ŠALE: Memfis nemoćan u 'Kripto.kom Areni'

Košarkaši LA Lejkersa poveli su sa 2:1 u plej-of seriji protiv Memfis Grizlija pobjedom na svom parketu rezultatom 111:101.

Lejkersi su odigrali nestvarno dobro u prvoj četvrtini. Vrhunskom realizacijom i sjajnom odbranom poslije 12 minuta igre vodili su sa 35:9. Gosti su se do odlaska na odmor probudili i smanjili zaostatak na 53:37.

Nakon pauze, ‘jezerdžije’ su ponovo zaigrali sjajno u napadu i pred posljednji kvartal vodili su sa ogromih +20 razlike.

Na kraju, gosti su uspjeli samo da ublaže poraz i da postave konačnih 111:101.

Entoni Dejvis bio je najefikasniji u pobjedi Lejkersa sa dabl-dabl učinkom od 31 poena i 17 skokova. Pratio ga je LeBron Džejms sa 25 poena, devet skokova i pet asistencija. Rasel je dodao 17, Hačimura poen manje, a Rivs je ubacio 13 poena, uz šest skokova i dvije asistencije.

Na drugoj strani blistao je Dža Morant sa 45 poena i 13 asistencija, uz devet skokova. Dvocifreni su bili još Dezmond Bejn sa 18 poena i Džekson sa 13.