MIČEL SE ISPROMAŠIVAO, ALEN BLOKIRAO: Klivlend bolji od Sparsa, Vembanjama stigao do 100 blokada (VIDEO)

Košarkaši San Antonio sparsa doživjeli su novi poraz u NBA ligi, od Klivlend kavalirsa 117:115, a utakmicu je obilježio večeras fenomenalni Džeret Alen.

Centar Klivlenda je utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom od 29 poena i 16 skokova, a potez večeri je svakako njegova blokada nad ovogodišnjim prvim pikom NBA drafta Viktorom Vembanjamom.

Veliku pomoć Alen je imao od Karisa Leverta koji je za tri poena šutirao četiri od pet, a utakmicu završio sa 23 poena.

Francuski centar je bio najzapaženiji u poraženom timu sa 24 poena, 10 skokova, a stigao je do cifre od 100 blokada u NBA ligi (večeras imao četiri).

Po ovom segmentu ušao je među šest najboljih NBA igrača kojima je to pošlo za rukom u prvih 35 mečeva.

Posljednjom u četvrtoj četvrtini je uspio donekle da se revanšira Alenu.

Iako su gosti bolje otvorili meč i imali prednost koja je dostizala 14 poena (26:12) u prvoj dionici, u nastavku se Klivlend vratio i do poluvremena stigao do preokreta i rezultata 62:56 kojim se otišlo na odmor.

Dobro su parirali Sparsi i u trećoj četvrtini gdje su uspjeli na kratko da ponovo preuzmu vođstvo ali je sredinom posljednje dionice Klivlend na krilima Alena, Leverta, Merila i ekipe stigao do 16 poena prednosti (111:95).

Uslijedio je veliki pad u igri domaćina, ali San Antonio nije uspio da to iskoristi pa serijom 12:0 uspio samo da smanji rezultat.

Na ovom meču u lošem šuterskom raspoloženju bio je Donovan Mičel koji je u šutu za tri poena pogodio jedan od 10 šuteva, ali je i pored te činjenice stigao do 17 poena i devet asistencija.

Bio je ovo deseti poraz San Antonija u posljednjih 11 utakmica.

Kavalirsi su sa druge strane peti na Istoku sa skorom 21-15.