MINESOTA MOĆNA NA GOSTOVANJU MEMFISU: 'Vukovi' pojeli 'grizlije'

Ekipa Minesota Timbervulvsa savladala je domaći Memfis u njihovom ‘FedEks Forumu’ vrlo lako i ubjedljivo rezultatom 97:119.

Od samog starta utakmice bilo je jasno da će se u Memfisu pitati samo košarkaši Minesote. Već do poluvremena vodili su sa 43:60 i nagovijestili još jedno košmarno veče za izabranike Tejlora Dženkinsa.

Ni u nastavku se gosti nijesu opuštali, naprotiv, uspjeli su u jednom trenutku da stignu i do maksimalnih 26 poena prednosti, da bi na kraju konačan rezultat bio 97:119.

Entoni Edvards je bio najefikasniji u Minesoti sa 24 poena, uz sedam asistencija i pet skokova. Pratili su ga Karl Entoni Tauns i Majkl Konli sa po 18 poena, a dvocifreni bili su još Rudi Gober sa 13 i Naz Rid sa 12 poena.

Na drugoj strani kod Grizlija istakao se Džeren Džekson Džunior sa 18 poena. Santi Aldama dodao je 14, uz sedam skokova, Dezmond Bejn poen manje, a veteran Derik Rouz imao je 12 poena, četiri asistencije i dva skoka.