Niksi 3/3 protiv Bruklina, Sakramentu drama u 'Emveju'

U derbiju Njujorka, Niksi su po treći put u sezoni bili bolji od Bruklina, dok je Sakramento slavio na gostovanju Orlandu.

Njujork Niksi su bez većih problema savladali Bruklin u ‘Medison Skver Gardenu’ rezultatom 105:93.

Do pobjede su stigli prije svega sjajnom odbranom tokom drugog poluvremena, gdje su Netsima dozvolili samo 36 poena za dvije četvrtine.

Donte DiVinćenco je sa 31 poenom bio prva violina Niksa. Slijedio ga je MekBrajd sa 26 poena, dok su Hartenštajn i Branson dodali po 17.

Kem Tomas je sa 19 bio najefikasniji u Bruklinu, poen manje imao je Mikal Bridžis, a dvocifren je bio samo još Džonson sa 13 poena.

Niksi su sada četvrti na Istoku sa skorom 42-28, dok je Bruklin pao na 11 poziciju sa 26 pobjeda i 45 poraza.

Sakramento Kingsi su u veoma izjednačenom duelu protiv Orlanda u ‘Emvej Centru’ slavili u posljednjim sekundama pogodcima Foksa i Elisa sa linije penala, za konačnih 107:109.

Di’Eron Foks je sa 31 poenom bio najefikasniji u pobjedničkom timu. Kigan Marej dodao je 22 poena, a dabl-dabl upisao je Domantas Sabonis sa 21 poenom i 14 skokova, uz osam asistencija.

Kod Orlanda istakao se Ajzak sa 25 poena. Paolo Bankero dodao je 22, dok su dvocifreni bili još Franc Vagner sa 18 i Entoni Kol sa 16 poena.

Orlando je peti na Istoku sa skorom 42-29, dok je Sakramento sedmi na Zapadu sa 41 pobjedom i 29 poraza.

Registrujte se uz promo kod SPORT, preuzmite bonus i kladite se na najbolju sportsku ponudu klikom OVDJE.